Dodatkowe infromacje o propolisie

Propolis może zniszczyć wiele zarazków chorobotwórczych, w tym bardzo niebezpieczne bakterie gruźlicy, a także wirusy grypy, pierwotniaki (Trichomonas), grzyby (trichophytosis, candida).

Dodatkowo usuwa obce komórki, tym samym chroniąc florę organizmu. W przeciwieństwie do antybiotyków, produkty na bazie propolisu nie wpływają na florę jelitową, nie szkodzą jej.

Propolis ma działanie przeciwzapalne, zapobiega, redukuje czy też zatrzymuje stan zapalny wywołany przez ciała obce.

Skład chemiczny propolisu

Propolis zawiera żywicę roślinną, substancje balsamiczne, olejki eteryczne, wosk, aminokwasy, liczne sole mineralne, antyoksydacyjne flawonoidy, enzymy, kwasy organiczne, naturalne hormony oraz witaminy.

Skład chemiczny propolisu różni się w zależności od gatunku roślin i miejsca zbioru. Ogólnie przyjmuje się, że w jego skład wchodzą m.in. żywice i substancje balsamiczne (50-55%), wosk (25-30%), olejki eteryczne (10%) i pyłek kwiatowy (5-15%).

Możliwość reakcji uczuleniowych

Podobnie jak w przypadku innych produktów pszczelich, tak i przy stosowaniu wyciągu z propolisu mogą wystąpić reakcje alergiczne. Istnieją również dowody, że propolis może wchodzić w interakcje z innymi lekami, a jednocześnie może być szkodliwy dla kobiet w ciąży czy matek karmiących piersią. Kobietom w ciąży zaleca się przed użyciem skonsultować z lekarzem.

W celu uniknięcia lub zminimalizowania ewentualnych objawów alergii, należy zacząć stosowanie od małych dawek tinctury propolisowej, a następnie stopniowo je zwiększać.

Zamów produkty
Kliknij tutaj, aby złożyć zamówienie

Wróć do góry strony Zobacz ceny

Propolis
Propolis - Ceny
Propolis 100ml 67 zł
Propolis 50ml 37 zł
pyłek pszczeli dawkowanie Ceny produktów

2009 - 2021 © MleczkoPszczele.com