Stosowanie propolisu

Jeśli ktoś wcześniej nie spożywał propolisu, zaleca się najpierw stosowanie wewnętrzne, mieszając go z miodem. Miód zwiększa działanie lecznicze, jeśli zastosujemy oba produkty razem. Sprzyja to absorpcji składników aktywnych, chroni błony śluzowe przed silnym alkoholem i jednocześnie łagodzi niepożądane działanie alkoholu. Do zastosowań można przyjąć stosunek 1:2 (33%-66%) lub 1:3 (25%-75%), gdzie 1 to tinctura a 2 lub 3 miód.

W przypadku osób chorych na cukrzycę należy stosować tylko miód akacjowy, ponieważ zawiera więcej fruktozy niż glukozy. Nie należy przekraczać dziennej dawki 2-3 łyżeczek. Nalewką można pokropić chleb lub suche herbatniki. Najlepiej spożyć 20-30 minut przed posiłkiem.

Jak stosować

Dorośli zazwyczaj 3x1 lub 2x1,5 łyżeczki, rano, w południe przed posiłkiem i wieczorem przed pójściem spać.

Dzieciom od lat 3 podaje się codziennie np. z kostką cukru adekwantnie do połowy wagi dziecka . Na przykład, jeśli dziecko waży 30 kg, to podaje się mu 15 kropel dziennie. W problematycznych przypadkach, można podwoić porcję przez kilka dni.

Ze względu na to, że tinctura propolisowa jest stężona, do użytku wewnętrznego należy ją rozcieńczyć, zaś w przypadku stosowania zewnętrznego może pozostać w swojej pierwotnej formie.
Zamów produkty
Kliknij tutaj, aby złożyć zamówienie

Ciągłe stosowanie

W przypadku ciągłego stosowania zaleca się co najmniej jeden tydzień przerwy po każdej zużytej buteleczce. Jeśli spożywa się kolejno więcej butelek bez przerwy, wówczas należy zrobić tyle tygodni przerwy ile ich zużyto. Dzieciom zaleca się robić przerwę co tydzień.

Stopniowe zwiększanie porcji

Warto przez pierwsze dni spożywać mniejsze porcje propolisu, następnie je stopniowo zwiększać. W ten sposób organizm uniknie szybkiej reakcji na jego działanie, będzie także łatwiej wyznaczyć dzienną porcję odpowiednią dla każdego.

Propolis a witamina C

Stosowanie propolisu wraz witaminą C może być bardziej skuteczne. Propolis zwiększa wchłanianie witaminy C.

Wróć do góry strony Zobacz ceny

Propolis
Propolis - Ceny
Propolis 100ml 67 zł
Propolis 50ml 37 zł
pyłek pszczeli dawkowanie Ceny produktów

2009 - 2021 © MleczkoPszczele.com